פרצו לי לאתר מה עושים במצב הזה

פרצו לי לאתר מה עושים במצב הזה?

פרצו לי לאתר נשמע כמו תקליט שבור שחוזר על עצמו שוב ושוב, ואכן במציאות של השנים האחרונות טיפלתי במאות מקרים של פריצות לאתרים בגלל רשימה ארוכה של גורמים שיכולים להשפיע על פריצת האתר כגון : וירוסים, רגולות, טרויינים או אתרי שלוחה, ועוד מגוון רחב של סיבות כאלה או אחרות שהאתר שלכם יכול להיפרץ על ידי גורם שלישי.

כמה פעמים בשנה פורצים לי לאחר !

אני הולך להפתיע אתכם בזה שאומר לכם שאף אחד לא ממש פרץ לכם אל האתר, אלה הרבה דברים אחרים יכולים להשפיע על האתר ולהראות שהוא נפרץ – וכנראה אחרי מחשבות מרובות אתם חושבים שאולי זה בכלל המתחרים שלכם שרוצים לפגוע בכם.

נכון אני יודע זה נשמע ממש מוזר מה שאני אומר לכם, אבל זו האמת שאף אחד לא באמת רוצים לרעתכם, כי לידיעתכם הבעיה עצמה אינה באתר שלכם אלה הבעיה העיקרית נמצאת בשרת האחסון שלכם – כי הרי למה שהאקר יבוא ויפרוץ לאתר שלכם ? מה הוא כבר יכול להרוויח מהפעולה הזאת ?.

שרתים זולים בארץ ישראל

ידוע זה מספר שנים על מגפה של שרתי אחסון זולים  במיוחד בארץ ישראל תקראו את המאמר אחסון אתרים מאובטח וזול שמנסה בכל הכוח להתחרות מול הענקים בארצות הברית, שמציעים גם כן חבילות אחסון ממש זולות – אבל היתרונות מול המתחרים הישראלים היא שהם משקיעים בחומרת השרתים שלהם.

מנסים להתחרות מול ארצות הברית

אבל כאן בארץ ישראל רוב השרתים בעלי חומרה ממש ירודה ( ואני לא עושה הכללה ), וההשקעה בהם מאוד נמוכה בגלל העלויות הגבוהות והמיסוי הגבוהה ולכן רוב רובם של אתרי האחסון אינם מסוגלים לעדכן את החומרה שלהם בהתאם למקבילות שלהם בארצות הברית.

פריצה לשרתים חלשים

כאשר האקר פורץ לשרת ישראלי הוא ישר מבין שחומרת השרת מאוד ירודה וקל מאוד לפרוץ לשרתים הישראלים, ומשם האקר יכול להזריק שאילתה לאלפי אתרים שנמצאים על השרת במכה אחת וכך בתשעים וחמש אחוז מהמקרים נפרצים אתרים.

מתיחות בין מדינות סיבה טובה לפריצה

בדרך כלל פריצות כאלה קורות כאשר יש קצת מתיחות בין מדינות מסוימות כגון עזה או סוריה ואז האקרים מחפשים הרי רק לעשות נזקים ליהודים כי הרי הם חושבים שזה כיף ואנחנו חושבים שזה פיגוע של ממש – והדרך שלהם לפגוע בנו בדרך ממש קלילה ואיכותית היא דרך פריצה לשרתים הישראלים.

מי נפגע בעיקר מפריצות אלה ?

עיקר הנפגעים הם אלה שעשו בניית אתר מסחר אלקטרוני  – כי הרי כאשר הם נפגעים הם מפסידים המון כסף בגלל חוסר מכירות באתר לעומת אתרי תדמית שמדורגים טוב יכולים להפסיד פחות מהם אך עדיין להרגיש שלא נכנסים קריאות מהאתר שלהם.

ההמלצות שלי

קודם כל תבחרו שרת מקצועי ואיכותי שיעלה לכם קצת יותר מ 50 ש”ח לחודש ואפילו קרוב ל 100 ש”ח לחודש אבל לא מתחת לזה – ואתם תזכו לאריכות ימים ללא פריצות, ולאלה שמבינים קצת אנגלית הייתי ממליץ לחפש אחסון אתרים בחול גם זול וגם איכותי והמשמעות של פרצו לי לאתר מה עושים במצב הזה? תעלם כאילו לא היתה.